Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 03.Avg.2009, 16:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
I BiH povećava PDV?
SARAJEVO - Bosna i Hercegovina mogla bi, poput Hrvatske, biti prisiljena da poveća stopu poreza na dodatu vrednost, kako bi popunila budžetski manjak i obezbedila dodatna sredstva.
Zamenik ministra finansija i trezora BiH Fuad Kasumović rekao je za "Dnevni avaz" da BiH, po procenama Međunarodnog monetarnog fonda (MMF), godišnje nedostaju dve milijarde i 100 miliona konvertibilnih maraka budžetskog novca (milijarda i 74 miliona evra).
"Umesto da zahteva >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << povećanje PDV, Vlada Federacije BiH napravila je glupost, jer je od komercijalnih banaka uzela kredit da podmiri manjak u budžetu, dok Republika Srpska troši novac od prodaje Telekoma i rafinerije (nafte u Bosanskom Brodu)", rekao je Kasumović.
On se pita ko će te kredite vraćati, pa bi i BiH mogla pribeći sličnom modelu kakav je sprovela Hrvatska, povećanjem PDV.
Stopa PDV u BiH od njegovog uvođenja pre dve godine je 17 odsto i tog poreza, za razliku od Hrvatske, nije oslobođen ni jedan proizvod.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...





