Izvor: Glas javnosti, Tanjug, 09.Feb.2009, 02:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Humanitarni koncert za obdanište u Plemetini
BEOGRAD - Najlepše pesme Kosova i Metohije biće izvedene danas u beogradskom Centru „Sava“, a prihod sa tog humanitarnog koncerta, čiji je naziv „Zora“, biće iskorišćen za izgradnju obdaništa u selu Plemetina u opštini Obilić.
Organizator tog koncerata, na kome će više od 100 učesnika izvoditi autentične, tradicionalne zvuke pesama iz kosovskog ciklusa, je Narodna kancelarija predsednika Republike, koja, prema rečima predsednice Tatjane Pašić, na taj način nastavlja >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << da pomaže srpskom narodu u Pokrajini, javio je Tanjug.
U organizaciji koncerta učestvuju i Ministarstvo za Kosovo i Metohiju, Ministarstvo za dijasporu i Ministarstvo za kulturu, rečeno je na konferenciji za novinare u Palati Srbija.
Državni sekretar Ministarstva za Kosovo i Metohiju Oliver Ivanović podsetio je da će ta vanredna sredstva od humanitarnog koncerta biti od velikog značaja za Srbe na Kosovu, koji nemaju ni struju ni vodu, a ni druge elementarne uslove za život.
„NJihovi problemi se ne smeju zaboraviti. Pomoć mora dominirati nad politikom“, rekao je Ivanović i pojasnio da je Plemetina mesto u kome ima 160 dece do šest godina i da samo za trećinu njih ima mesta u obdaništu koje radi u veoma teškim uslovima u privatnoj kući.
Državni sekretar Ministarstva za dijasporu Miodrag Jakšić izrazio je zadovoljstvo što su ljudi iz rasejanja uključeni u akciju pružanja pomoći sunarodnicima u Pokrajini.
Na koncertu će, između ostalih, učestvovati i Nevena Božović iz Kosovske Mitrovice, koja je predstavljala Srbiju na Dečjoj pesmi Evrovizije, Brankica Vasić i Vasil Hadžimanov bend, Pavle Aksentijević i Zapis, Jelena Tomašević i drugi.
Muzički urednik koncerta Branko Isaković izjavio je da će na koncertu biti izvedene „pesme koje imaju veliku snagu - blago koje se može beskrajno eksploatisati i izvoziti“.
Preko sto izvođača na koncertu „Zora”
Izvor: Blic, 09.Feb.2009
Veliki humanitarni koncert „Zora”, posvećen pesmama sa Kosova i Metohije, biće održan danas (20) u „Sava centru”. ..U pratnji Velikog narodnog orkestra i hora RTS-a i Narodnog orkestra „Jeka” iz Kraljeva nastupiće preko sto najznačajnijih izvođača naše tradicionalne...







