Izvor: Vesti-online.com, 23.Dec.2009, 18:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hrvatski gorštaci kolju mlade turiste!
U francuskom horor filmu "Vertige” grupa prijatelja odlazi u planine, a ono što je trebalo da bude obično planinarenje pretvara se u borbu za goli život, jer počinju da ih napadaju hrvatski manijakalni gorštaci.
Film francuskog reditelja Abela Ferija sniman je u Francuskoj 2009., ali je radnja filma ipak izmeštena iz te zemlje. Reditelj je odabrao Hrvatsku i planinu Risnjak (u filmu izgovorena kao “Risndžek”).
Iako se po dolasku do planine likovi dive predivnim >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << hrvatskim prizorima, oduševljenje splasne kada shvate da planina nije sigurna. U njoj živi divlji hrvatski gorštak koji svoj plen lovi zamkama za medvede, a ulov veša na metalne kuke koje se nalaze na zidu njegove kamene kuće.
Ta nakaza nema ime i ne priča, samo ispušta neartikulisane zvukove i pokazuje neviđenu okrutnost.
Nastavak na Vesti-online.com...








