Izvor: Politika, 12.Dec.2007, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hevi metal festival
Prvi "Castle Fest", festival na kome će preovladavati hevi metal zvuk, biće održan od 1. do 5. jula sledeće godine na Smederevskoj tvrđavi u organizaciji promotorskih kuća "Terra Nostra Promotions" i "Lupa Promotion". Na novoustanovljenom festivalu nastupiće više od 40 inostranih izvođača rok i metal provenijencije, trenutno najaktuelnijih u svojim žanrovima. Za sada su svoje učešće na ovom festivalu potvrdile grupe "Judas Priest", "Helloween", "Soilwork", "At the Gates", "Ensiferum", >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << "Sybreed"... Publika će na ovoj muzičkoj manifestaciji moći da vidi i čuje i metal operu "Avantasia" u kojoj se pojavljuje dvadesetak najpoznatijih rok i metal muzičara, poput Alisa Kupera, Rudolfa Šenekera iz "Skorpionsa", Erika Singera iz sastava "Kis"... Organizatori su najavili da će u narednom periodu biti poznati mnogi drugi izvođači koji će nastupiti na festivalu u Smederevu od 1. do 5. jula.
Pošto će "Castle Fest" biti održan na otvorenom, organizatori su najavili da će za posetioce festivala biti obezbeđen i kamp i dodali da će sve informacije o lokaciji kampa, ceni i drugim detaljima biti uskoro saopštene.
Iako je festival tek u julu, karte za "Castle Fest" naći će se u prodaji već od sledećeg ponedeljka i to po promotivnoj ceni. Ulaznice za svih pet dana festivala koštaće 4.400 dinara, i moći će da se kupe preko Eventima. Karte će posle ovog promotivnog perioda, koji traje do 24. decembra, koštati 5.300 dinara, a posle Nove godine biće još skuplje.
Organizatori prvog festivala na Smederevskoj tvrđavi najavili su da očekuju da će "Castle Fest" posetiti između 30.000 i 50.000 ljudi.
J. K.
[objavljeno: ]







