Harač od sirotinje

Izvor: Glas javnosti, 27.Mar.2009, 02:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Harač od sirotinje

BEOGRAD - Gotovo sve zarade veće od 12.000 dinara biće oporezovane „solidarnim porezom“ od šest odsto, dok se u isto vreme zamrzavaju plate. Nova globa bi trebalo da krene od maja, nakon usvajanja izmena Zakona o porezu na dohodak.

Naime, prema dogovoru Vlade Srbije i MMF o stendbaj aranžmanu vrednom tri milijarde evra, na meti „privremene naplate“, koja će trajati 18 meseci, naći će se i penzioneri, ugovori o delu, honorari, isplate od dividendi... Prema našim saznanjima, >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << način naplate poreza trebalo bi da se utvrdi u narednom periodu, ali je najverovatnije da će se porez naplaćivati preko preduzeća i da ispunjavanje te obaveze neće biti prepušteno slobodnoj volji građana. Kako smo saznali, i kaznene odredbe ostaće iste, tako da će neplaćanje ovog poreza biti krivično delo utaje poreza.

Ministarka finansija Diana Dragutinović izjavila je da bi vlada za tri sedmice trebalo da usvoji rebalans budžeta, a potom će ga predati Skupštini na usvajanje. Ona je ukazala da će najverovatnije od 1. maja biti uvedena privremena naknada od šest odsto na zarade i penzije i povećan neoporezivi deo zarade sa sadašnjih 5.980 dinara na 12.000 dinara. Ona očekuje da će efekat uvođenja ove naknade biti smanjenje prosečne plate za 3,73 odsto, odnosno 1.161 dinar. Istovremeno, kako je najavila, biće povećan porez na imovinu, uveden porez na luksuzna vozila i uvedena privremena naknada na prihode od kapitala.

Nebojša Atanacković iz Unije poslodavaca Srbije smatra da će, ukoliko teret poreza padne na poslodavce, oni smanjiti plate radnicima.

- Mi iz Unije smatramo da to neće doprineti poboljšanju naplate i da je trebalo bar izbeći one koji primaju minimalac i više oporezovati one koji imaju luksuzne automobile, džipove, „poršee“, jahte, nekretnine. Pored toga, veći bi efekti bili i kad bi država zaustavila sivu ekonomiju. Ovako, poslodavci već imaju velike namete i vrlo lako može da se desi da ove troškove prebace na radnike smanjenjem plate za iznos poreza. Neki koje rade na crno ovo će samo iskoristi da prijave radnike na još manju zaradu kako bi izbegli plaćanje poreza - kaže Atanacković.

"Харач, рајо,. харач, харач!" - "Хљеба, хљеба, унијато!"

bice socijalnih nemira....

Eto vam Dinkica, Labusa, Cvetkovica, i ostalih MMF agenata. Ovi porezi idu direktno u djepove MMFa. E pa braco Srbi, ovako se radi u kolonijama. Ali neka, bice jos gore. cekajte kad Dinkic i Cvetkovic potrose ovih 3 milijadre evra. Bice jos poreza. Bice, bice

Zar je moguce da nema komentara? Zar niko ne cita Glas javnosti?

Pa sta da komentarises ?

Mozes samo da urlas i vristis, a nikakv komentar ovom nije potreban.

Tisina bolje govori od bilo koje napisane rijeci !

Pa sta ima da se komentarise ovde. Mi takve stvari komentarisemo vec godinama ovde. Mogli su svi da procitaju kako i gde nas vode ova zuta bagra i izdajnicke ekspertske grupe. Ovo samo budala nije mogao da vidi.

Vreme je za katran i perije !!

Mislim da je vreme da proradi g....motka, nema druge...

Vreme je za g.....motku, nema druge..

Кад почну да се певају "Почетак буне на ДОСманлије" и "Смрт долар-аге Динкића," знаћете да им је одзвонило.

Demokratske promene 2000 eto nam ..

Isao sam na demonstracije , bio i dusom i srcem ..

Ali posle 9 godina .. prevarise nas

Pa "harac" je nesto sto je uvek postojalo i sto ce postojati dok postoje drzave. Mozete se pobrinuti da odu sa vlasti ovi koji vam uzimaju taj "harac", pa ce onda doci ovi iz opozicije na vlast. Kod njih verovatno necete imati ni onih 12.000 od koji treba da vam uzmu "harac", pa ce svako morati jos da doplacuje da bi drzava nekako prezivela. Dobro u teoriji je drzava postoji zbog gradjana, ali je zato u praksi obrnuto - gradjani postoje zbog drzave. Iako bi ona trebala da kosta sve manje, kako se drustvo razvija, ona paradoksalno postaje sve veca i sve veci rasipnik. Posto nema niko drugi da to plati, onda moraju njeni gradjani. To potvrdjuje ono staro pravilo da u teoriji nikada nemamo problema a isti se tek pojavljuju u praksi. Samo hrabro napred jer - bice bolje neko vice.

Predlazem da se odreknemo onih 1000 Eura i eto im para da pokriju budzet.

Ovo potpisujem.

Svima njima treba g. motka, i poziciji i opoziciji.

KVIZ ASOCIJACIJE Ko laze taj je prevarant. Ko krade taj je lopov. Ko otima taj je razbojnik. Ko zivi na tudj racun taj je parazit. Lenjost, bahatost, rasipnistvo, .. KOJI JE VAS KONACNI ODGOVOR?

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.