Izvor: B92, 27.Dec.2013, 11:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hapšenja zbog zločina u Rogatici
Sarajevo -- U BiH jutros uhašeno sedam osoba osumnjičenih za ratni zločina protiv srpskog civilnog stanovništva u mestu Kukavice na području opštine Rogatica.
Hapšenja su izvršili pripadnici Agencije za istrage i zaštitu Bosne i Hercegovine po nalogu tužioca Posebnog odeljenja za ratne zločine.
Oni su osumnjičeni da su kao pripadnici nekadašnje Armije BiH 28. avgusta 1992. izvršili napad na civile srpske nacionalnosti koji su se sa područja opštine Goražde kretali >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prema teritoriji Rogatice, saopstilo je Tužilaštvo BiH.
U napadu je ubijeno više od 20 ljudi, uglavnom žena, dece i staraca srpske nacionalnosti, prenose mediji u BiH.
Tužilac Posebnog odeljenja za ratne zločine sproveo je temeljnu i intenzivnu istragu o ovom ratnom zločinu, nakon čega su identifikovani osumnjičeni koji su jutros i uhapšeni.
Osumnjičena sedmorka uhapšena je prema nalogu Tužilaštva BiH, pod čijom su istragom.
Tužilaštvo nastavlja istragu u pravcu što skorijeg podizanja optužnice.
Uhapšeno sedam osoba zbog zločina u Rogatici
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 27.Dec.2013
Po nalogu tužioca Posebnog odeljenja za ratne zločine, pripadnici Agencije za istrage i zaštitu Bosne i Hercegovine uhapsili su jutros sedam osoba osumnjičenih za ratni zločina protiv srpskog civilnog stanovništva u mestu Kukavice na području opštine Rogatica.





