Izvor: B92, 27.Jun.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hapšenja u SAD zbog Srebrenice
Vašington -- U Čikagu su uhapšena četiri Srbina iz BiH zbog skrivanja podataka o vojnom angažmanu u vreme genocida u Srebrenici.
Kako je saopštila američka Agencija za imigracije i carine, radi se o Daliboru Butini, Radovanu Jankoviću, Vladu Kecojeviću i Branislavu Čančaru. Agencija ih je uhapsila u utorak zbog skrivanja podataka o službi u vojsci Republike Srpske, kako bi mogli ući u SAD kao izbeglice".
"Posle ulaska u SAD i dobijanja statusa izbeglice, sva četvorica su stekla i stalnu boravišnu dozvolu”, navodi se u saopštenju.
Sada je pokrenuta procedura za deportaciju i oni bi trebalo da se pojave pred federalnim sudijom za imigraciju, koji će doneti konačnu odluku.




