Izvor: Mondo, 15.Nov.2014, 11:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hapse Perčevića, već uhapšen Čume!
Izdat nalog za hapšenje Gorana Perčevića zbog malverzacija u Univerzal banci, rekao ministar Nebojša Stefanović. Uhapšen Ljubiša Buha Čume, zbog napada na ženu i policajca, rekao ministar.
Foto: Guliver/Getty Images/Thinkstock
Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović rekao je da je dat nalog za hapšenje Gorana Perčevića zbog sumnje da je izvršio više krivičnih dela u vezi sa Univerzal bankom.
Stefanović je rekao na konferenciji >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << za novinare da je za Perčevićem raspisana potraga i da očekuje da će veoma brzo biti lišen slobode.
"Dat je nalog za lišavanjem slobode Perčevića zbog različitih malverzacija u privredi kada je iskorisćavanjem svog položaja i ovlašćenja i prekoračenja granica svog ovlašćanja neposredno dogovarao sa rukovodiocima Univerzal banke različito odobravanje i obezebđivanje kredita firmama", rekao je on.
Stefanović je naveo da su određenim firmama odobrena 34 kredita u ukupnom iznosu većem od 1,4 milijarde dinara, a "koji se zbog kreditne nesposobnosti i neadakvatnih sredstva (obezbeđenja), što se znalo u startu, ne mogu vratiti niti mogu biti u celosti vraćeni".
"To je izazvalo pad adekvatnosti kapitala Univerzal banke ...i oduzimanje dozvole za rad i štetu za akcionare i deponente ove banke", rekao je Stefanović.
On je naglasio i da je "policija raspisala potragu" i da očekuje da će Perčević vrlo brzo biti lišen slobode.
Stefanović je na konferenciji za novinare rekao da je Čume uhapšen zbog napada na policajca prilikom intervencije zbog nasilja u porodici.
On je naveo i da je polcija tu akciju radila u sadejstvu sa tužilaštvom, a po nalogu višeg tužioca u Beogradu.
"On (Buha) je napao policjace koji su došli na intervenciju i prilikom nasilja u prodici i podignute su krivične prijave...jedan od policajaca je napadnut tom prilikom", rekao je Stefanović.
Beogradski mediji ranije su preneli da je Buha fizički napao suprugu Ivanu Buhu Tulović u porodičnoj kući.
Čume je već jednom bio osumnjičen za prebijanje žene, ali je oslobođen optužbi.
Buha je bio vođa nekadašnjeg kriminalnog surčinskog klana, a kasnije je postao svedok saradnik tužilaštva u procesima protiv organizovanog kriminala.














