HSV ISPUSTIO “MILIONERE”, KUZMANOVIĆ STRELAC

Izvor: Kurir, 10.Apr.2011, 01:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BEOGRAD - Fudbaleri Borusije Dortmund iščupali su bod sa gostovanja Hamburgeru, dok je drugi derbi 29. kola nemačke Bundeslige u Nirnbergu takođe završen nerešeno, 1:1.

Pet kola pre kraja šampionska trka u Nemačkoj mogla bi da postane zanimljivija nego što je planirano jer Bajer Leverkuzen ima šansu da u nedelju smanji razliku na samo pet bodova ukoliko pobedi Sent Pauli.

Borusija je u Hamburgu dobila gol posle 39 minuta kada je penal skrivio Humels, a Van Nistelroj >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << pogodio sa bele tačke. Borusija je do boda stigla u 90. minutu kada je Jakub Blažikovski realizovao penal za “miliionere” koji su od 78. minuta imali igrača više na terenu.

Za to vreme, ekipa Bajerna ispustila je treće mesto koje void u Ligu šampiona i to posle remija u Nirnbergu. Gosti su bolje otvorili veliki derbi Bavarije  ipreko Milera poveli već u petom minutu, ali je Nirnberg održao san o Ligi Evrope golom Ajglera u 60. minutu.

Ekipu Bajerna na trećem mestu je smenio Hanover koji je na svom terenu dobio Majnc, Šalke je ostavio Volfsburg u zoni ispadanja, a daleko najzanimljviji meč odigrali su Frajburg i Hofenhajm.

Domaći su prvi poveli, gosti do poluvremena preko Ibiševića i Babela stigli do 2:1, a onda je usledio pad koji su u drugom delu fudbaleri Frajburga iskoristili za novi preokret i pobedu od 3:2.

U poslednjem meču subotnjeg programa Štutgart je uprkos preokretu u prvom poluvremenu izgubio na svom terenu jako bitan meč protiv Kajzerslauterna koi je na kraju slavio sa 4:2. Srđan Lakić je doneo prednost gostima u 17. minutu, ali je Štutgart do 39. preokrenuo na 2:1 golovima Zdravka Kuzmanovića sa penala i Pavela Pogrebnjaka.

Domaći su prednost držali sve do 68. minuta kada je izjednačio Hofer, da bi usledio pravi nokdaun nakon što je Kajzer do 87. minuta još dva puta zatresao mrežu čime je ostavio Štutgart na samo dva boda od zone ispadanja.