Izvor: Kurir, 08.Jan.2013, 18:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
HRISTOS SE RODI: Srbi iz Amerike pucali za Božić!
Sada već tradicionalan način proslave odobrila lokalna policija
Ovako Srbi slave!
Kalifornija polako navikava na srpsku božićnu paljbu! Kao i prošle godine naši sunarodnici proslavili su Božić pucnjavom iz sačmarica. Srpski odred okupio se ponovo u kalifornijskom gradu Džekson i ispalio "počesne plotune". Sada već tradicionalan način proslave odobrila je lokalna policija, a poznato je da drugi amandman Ustava SAD dozvoljava posedovanje >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << oružja.
Proslavu je ispratila televizija KCRA TV. Srbin iz Amerike Pit Stojadinović, kaže da na isti način Amerikanci proslavljaju Dan nezavisnosti SAD 4. jul i da ne vidi problem u pucanju. Den Popović poručio je gledaocima "Srećan Božić"!
PRAVOSLAVLJE: Srbi sa sačmaricama proslavili Božić u Kaliforniji! (VIDEO)
Izvor: S media, 08.Jan.2013
Kalifornija je sada već navikava na srpsku božićnu paljbu. Kao i prošle godine, naši sunarodnici proslavili su Božić pucnjavom iz vatrenog oružja. Srbi su se okupili ponovo u kalifornijskom gradu Džekson i ispali bezbroj projektila iz vatrenog oružja...Sada već tradicionalan način proslave...
Srpski Božić opet u amerčkim vestima
Izvor: Vesti-online.com, 09.Jan.2013, 11:36
Posle pola veka suživota sa Srbima, Amerikanci iz kalifornijskog gradića Džekson znaju šta ih očekuje 7. januara. "Srpski odred" koji ide po gradu, zastaje ispred svake srpske kuće i ispaljuje po tri metka. A onda se svi skupe u centru grada i opale rafal. Međutim, za američke novinare ovo je...








