HOROR: Ispekli mačku u Novom Sadu

Izvor: Kurir, 12.Jan.2013, 08:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

HOROR: Ispekli mačku u Novom Sadu

Ugljenisan leš životinje dva dana stajao u travi, sve dok Kurir slučaj nije prijavio Veterinarskoj inspekciji

NOVI SAD - Horor!

Leš neidentifikovane spaljene životinje u četvrtak je pronađen na travnatoj površini u Ulici Maksima Gorkog u Novom Sadu. Nagoreli leš, koji su zgroženi prolaznici opisali kao pečenu mačku, i juče je bio na istom mestu, jer nijedna od nadležnih institucija nije obaveštena o tom slučaju!

- Ovo je bolesno >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << i odvratno. Samo monstrum bi mogao tako da se iživljava nad životinjom i da je zapali. Nadam se da će počinioci biti uhvaćeni i kažnjeni - rekla je jedna prolaznica.

Reporteri Kurira prijavili su nadležnim organima ovaj slučaj, ali su nam u JKP „Čistoća“ objasnili da se ne bave uklanjanjem životinja za koje se sumnja da su nasilno usmrćene, dok iz Veterinarske inspekcije poručuju da nisu izlazili na teren jer nisu dobili pisani zahtev.

- Tek nakon zahteva šaljemo na teren naše inspektore, koji nakon informativnog razgovora mogu podneti krivične prijave za mučenje životinja - kažu u Veterinarskoj inspekciji.

U Naučnom institutu za veterinu, koji poseduje referentu laboratoriju za obdukciju životinja, kažu da im niko nije dostavio leš. Slučajeva ubijanja životinja u Novom Sadu bilo je i ranije. U njivama pored Futoga pre nekoliko mesecu pronađen je pas obešen kanapom o drvo, a ranije i mačka sa ekserima zabodenim u oči.

(E. K.)

zoom

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

HOROR: Ispekli mačku u Novom Sadu

Izvor: medio.rs, 12.Jan.2013

Ugljenisan leš životinje dva dana stajao u travi, sve dok Kurir slučaj nije prijavio Veterinarskoj inspekciji

Nastavak na medio.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.