Izvor: B92, 08.Jun.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
HOMBAH PRIMIO PREDLOG G-17 PLUS I SRPSKE OPOZICIJE
15:53 Koordinator Pakta stabilnosti za jugoistocnu Evropu Bodo Hombah primio je "sa velikim interesovanjem" predlog Grupe G-17 plus i opozicionih stranaka o odrzavanju donatorske konferencije za razvoj Srbije posle uspostavljanja demokratskih vlasti, izjavio je danas agenciji Beta izvor blizak Hombahu. Predstavnici G-17 plus, opozicionih stranaka i opstina u kojima su na vlasti opozicione stranke danas u Solunu ucestvuju na drugom polugodisnjem sastanku Regionalnog stola Pakta stabilnosti. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Izvor je rekao da ce predlog G-17 plus i opozicionih stranaka biti "vrlo pazljivo razmotren u okviru Pakta". Hombah i drugi zvanicnici Pakta sinoc su se sastali u Solunu sa predstavnicima opozicije i Grupe 17 plus i razmotrili predlog za "odrzavanje 'virtuelne konferencije' o rekonstrukciji Srbije u post-Milosevicevoj eri", rekao je isti izvor. Upitan sta znaci "virtuelna konferencija", izvor je rekao da je taj naziv odabrala Grupa 17 plus i objasnio da bi se konferencija odrzala, ali "ne bi bila realna u momentu odrzavanja, nego bi postala realna u trenutku otpocinjanja post-Miloseviceve ere".



