Izvor: B92, 21.Jul.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
HIBER: BOJKOT IZBORA VISE NEMA SMISLA
Paketom izbornih zakona koje je jugoslovenska vlada podnela skupstini na usvajanje "obesmisljena je ideja izbornog bojkota", ocenio je Potpredsednik Gradjanskog saveza Srbije Dragor Hiber u izjavi agenciji Beta. Komentarisuci smanjenje broja izbornih jedinica, Hiber je rekao da su one "projektovane u hipotezi da na izbore izlaze svi stanovnici Kosova po procenjenom broju stanovnika iako je apsolutno poznato i izvesno da Albanci na izbore ne izlaze. Otuda ce i na narednim izborima glas nealbanskih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << biraca sa Kosova vredi vise nego glas iz drugih delova Srbije". On je dodao da je nejasno kako ce izbori biti obavljeni i kako ce biti formirani biracki spiskovi. "Ovo je veoma pogodan teren za manipulaciju jer prokupacka i vranjska izborna jedinica daju 18 odsto od ukupnog broja poslanika za Vece gradjana sto ce vlast sigurno gledati da iskoristi", rekao je Hiber.














