HARADINAJ NIJE SAGLASAN DA BUDE IZRUČEN?! Ovo piše u SRAMNOJ odluci FRANCUSKOG SUDA

Izvor: SrbijaDanas.com, 27.Apr.2017, 15:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

HARADINAJ NIJE SAGLASAN DA BUDE IZRUČEN?! Ovo piše u SRAMNOJ odluci FRANCUSKOG SUDA

Ovo su četiri tačke skandalozne odluke franucskog suda

U obrazloženju odluke francuskog suda navedene su četiri tačke kojima se sud rukovodio u odluci da ne izruči Ramuša Haradinaja Srbiji, a saopšštio ih je na pres konferenciji premijer Aleksandar Vučić.

IVANOVIĆ O PRESUDI ZA HARADINAJA: Nema iznenađenja, niko nije verovao da će se suditi po pravdi!

Ovako izgleda odluka francuskog suda:

1. Sud konstatuje da su u razmotranju >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << zahteva od 6.1.2017. ispunjeni svi uslovi, što znači da je Srbija dostavila dokumenta potrebna za taj slučaj.

2. Odbacuje se podnesak od 1. marta 2017. države podnosioca, tražen inače da bi se proverilo da li Srbija ima nove činjenice i iskaze, a ne samo one koje su već uzete u razmatranje prilikom presuđivanja Haškog ad hok tribunala.

3. Ramuš Haradinaj nije saglasan da bude izručen.

4. Sud je utvrdio da izručenje Ramuša Haradinaja podnosiocu zahteva može da ima izuzetno teške posledice po njega.

Premijer je na današnjoj pres konferenciji nakon vanredne sednice vlade povodom oslobađanja Haradinaja istakao da je ključna četvrta tačka, koja je, kako je naveo sramna, protivpravna, apsolutno nepravična i pre svega politička.

Ništa manje nije skandalozna ni treća tačka u kojoj se konstatuje da Haradinaj ne želi da bude izručen, što je potpuno očekivano, ali nije valjan razlog da se tek tako prihvati taj njegov zahtev.

Zanimljivo je da je jutros ugledna britanska agencija Rojtrers pod oznakom hitno prenela da je sud u francuskom gradu Kolmaru odlučio da lidera OVK Ramuša Haradinaja izruči Srbiji, koja ga potražuje zbog zločina nad Srbima.

Rojters je, doduše prvi od stranih agencija, emitovao taj "fleš" 10 minuta od početka zasedanja suda, u 9 sati, a potom i celu informaciju da će Haradinaj biti izručen Srbiji.

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Povezane vesti

HARADINAJ I NJEGOVE ZVERI! SILOVALI, TERALI NAS DA PIJEMO MOKRAĆU: Vučić čitao pismo, a onda ZANEMEO

Izvor: Kurir, 27.Apr.2017

...U trenutku kada je premijer počeo sa čitanjem nastao je potpuni muk u sali, a on je detaljno opisivao zverstva Ramuša Haradinaja:..- Pošto je jednom čoveku grkljan ispao niko mu nije ukazao nikakvu medicinsku  pomoć i osoba ženskog pola koja je svedok saopštava da je morala da pocepa bluzu...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.