HAPŠENJE U RS: NAČELNIK KLINIKE osumnjičen za OBLJUBU NAD PACIJENTOM

Izvor: SrbijaDanas.com, 20.Jan.2020, 16:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

HAPŠENJE U RS: NAČELNIK KLINIKE osumnjičen za OBLJUBU NAD PACIJENTOM

Kako je rečeno rukovodstvo UKC RS prema odgovornom licu preduzeti sve zakonom predviđene mere.

Darko Golić, načelnik Klinike za anesteziju i intenzivno lečenje UKC RS, uhapšen je zbog sumnje da je počinio obljubu nad pacijentom.

Pacijent je muškarac, otac dvoje dece.

- Jutros smo od strane dežurnog osoblja obavešteni da se zaposleni radnik prema pacijentu ponašao neetično i odmah smo obavestili nadležne organe MUP-a RS kako bi se slučaj detaljno >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << ispitao. Naša ustanova maksimalno stoji na raspolaganju nadležnim institucijama u utvrđivanju pune istine i odgovornosti i ako se utvrdi odgovornost, niko od osoblja neće biti pošteđen - rekao je Vlado Đajić, direktor UKC RS.

On je rekao da će rukovodstvo UKC RS prema odgovornom licu preduzeti sve zakonom predviđene mere.

- Posebno ističemo da je za nas pacijent svetinja i preduzimamo sve da se zaštiti integritet pacijenta u ovoj ustanovi - rekao je Đajić.

On je negirao navode pojednih medija da se radi o maloletnom pacijentu.

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.