Izvor: B92, 22.Sep.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
HAJDER POCEO KAMPANJU PROTIV IZBEGLICA SA KOSOVA
Guverner austrijske pokrajine Koruska i bivsi lider desnicarske Slobodarske stranke Jerg Hajder ponovo je zapoceo kampanju protiv stranaca u Austriji. Meta najnovijih Hajderovih napada bile su izbeglice sa Kosova, javlja Beta. Hajder, koji i dalje iz senke vodi stranku, zestoko je napao austrijskog ministra unutrasnjih poslova Ernsta Strasera, tvrdeci da savezne vlasti vise ne finansiraju zbrinjavanje preostalih izbeglica, kao sto je to dogovoreno sa pokrajinama. On je zapretio da ce, ukoliko u roku od jedne nedelje ne dobije odgovarajuce obecanje od saveznog ministra, Koruska svih 48 izbeglica sa Kosova prebaciti u izbeglicki logor.




