Izvor: B92, 22.Sep.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

HAJDER POCEO KAMPANJU PROTIV IZBEGLICA SA KOSOVA

Guverner austrijske pokrajine Koruska i bivsi lider desnicarske Slobodarske stranke Jerg Hajder ponovo je zapoceo kampanju protiv stranaca u Austriji. Meta najnovijih Hajderovih napada bile su izbeglice sa Kosova, javlja Beta. Hajder, koji i dalje iz senke vodi stranku, zestoko je napao austrijskog ministra unutrasnjih poslova Ernsta Strasera, tvrdeci da savezne vlasti vise ne finansiraju zbrinjavanje preostalih izbeglica, kao sto je to dogovoreno sa pokrajinama. On je zapretio da ce, ukoliko u roku od jedne nedelje ne dobije odgovarajuce obecanje od saveznog ministra, Koruska svih 48 izbeglica sa Kosova prebaciti u izbeglicki logor.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.