Izvor: B92, 17.Jun.2015, 17:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Gradonačelniku Vučitrna pretio kalašnjikovom
Gradonačelniku Vučitrna Bajramu Muljakiju jutros je na putu ka poslu jedna osoba vozilom preprečila put i uperila u njega kalašnjikov (AK-47), javili su mediji.
Muljaku je rekao da je jutros oko osam sati Muhamet Mrnica vozilom preprečio put službenom vozilu, u kom se nalazio zajedno sa suprugom i dvojicom unuka, i "uperio" u njega kalašnjikov preteći mu ubistvom.
"Mrnica mi je rekao da me neće ubiti pošto su deca sa mnom", izjavio je Muljaku.
Gradonačelnik >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Vučitrna navodi da to nije prva pretnja te osobe koja mu je, kako je kazao, tražila da ostvari obećanje koje je navodno ranije dao i pripretio da ako prijavi slučaj policiji, da će mu ubiti decu.
Mrnica je tvrdio da mu je Muljaku obećao mesto menadžera za civilni registar pri Ministarstvu unutrašnjih poslova Kosova, što Muljaku negira.
Slučaj je za prištinske medije potvrdio i portparol Regionalne policije za Mitrovicu Avni Zahiri, koji je rekao da su povodom tog slučaja uhapšene dve osobe i oduzeto im je vatreno oružje.
Muljaku je već treći mandat gradonačelnik Vučitrna kao kandidiat Demokratske partije Kosova Hašima Tačija.






