Izvor: 24sata, 12.Avg.2014, 01:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Građani: Kamere rade za kazne, a sad...?
Nakon protesta kojim su tražili da se slučaj Luke Jovanovića što pre reši, a da se slični slučajevi više ne dešavaju, Beograđani nastavljaju da se pitaju kako je moguće da vozač “mini morisa”, koji je ovim vozilom ubio mladića na Brankovom mostu, još nije identifikovan.
PRIORITETI - Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović, međutim, kaže da je rešenje ovog slučaja prioritet za policiju koja će učiniti sve da u najkraćem roku nađe počinioca ovog >> Pročitaj celu vest na sajtu 24sata << zločina.
- Analiziraju se video-snimci od te noći, kao i administrativna linija i može da se kaže da je reč o vozilu koje je te noći najverovatnije imalo strane registarske oznake, što je ustanovljeno prema veličini tablice koja se vidi na video-snimku - objašnjava Stefanović.
Na društvenim mrežama i novinskim sajtovima građani danima izražavaju sumnju u istragu koja nije privedena kraju uprkos postojanju kamera na toj saobraćajnici. Onima kojima su zahvaljujući tim istim kamerama uredno stizale kazne zbog saobraćajnih prekršaja nije jasno kako se na snimcima ne vidi registracija “kantrimena” za kojim se traga.
Sumnju u policijske metode izrazio je i direktor Komiteta za bezbednost saobraćaja Damir Okanović, koji je rekao da je teško prihvatiti da vozilo kojim je usmrćen Luka Jovanović (21) još nije nađeno.
- Ovde postoje dve specifičnosti - jedna je da se radi o relativno retkom modelu vozila na našim prostorima, a druga da je Brankov most prilično dobro pokriven kamerama. To vozilo je odnekud došlo i nekud je otišlo - naveo je Okanović.
On je naglasio da kamere nisu jedini trag i da bi policiji poslužili i podaci sa baznih stanica mobilne telefonije, kao i delovi vozila zatečeni na licu mesta.
- Kada se ukrste ti tragovi, može da se suzi sumnja na određeni broj ljudi. Na snimku sa kamera koji je objavljen vidi se da je hitna pomoć na lice mesta stigla pre policije. Treba da se istraži da li je rad policije bio savestan, stručan i profesionalan - ocenio je Okanović.
Ova kamera krije Lukinog ubicu
Izvor: Blic, 12.Avg.2014
Javnost koja je uznemirena što ubica Luke Jovanovića (21) nije nađen ni posle dve nedelje intenzivne istrage sumnja u to da policija nešto krije...Građani se na društvenim mrežama konstantno pitaju kako je moguće da se na snimku kamera na Brankovom mostu ne vidi registracija “mini morisa”...







