Izvor: Mondo, 17.Dec.2017, 19:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Google ukinuo jednu od najnaprednijih usluga

Najavljena kao „prekretnica tehnologije“ jedna od najzanimljivijih usluga je - ukinuta.

Google ukida Tango projekat, koji je zamišljen kao napredan servis korišćenja proširene i virtuelne realnosti, a imao je i dva AR telefona - Lenovo Phab2 Pro i ASUS Zenfone AR.

Project Tango je imao svetsku premijeru na MWC 2016 kongresu u Barseloni i MONDO je bio jedan od gostiju. Tad smo imali priliku da se uverimo da je Google >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Project Tango zaista zanimljiv i koristan koncept (prikazivanje maršuta u zatvorenom, prikazivanje informacija preko kamere u muzejima i na javnim mestima i mnoge druge), ali je iz nekog razloga kompanija rešila da ga ukine.

Kompanija Google već sad ukida mnoge Tango servise i mogućnosti, a Project Tango deo istorije biće već početkom marta 2018. godine, kada više neće moći da se koristi. Umesto njega Google se okreće svojoj novoj tehnologiji proširene i virtuelne realnosti - ARcore. I dok ova tehnologija nije ni približno precizna i napredna kao što je bio Project Tango, lakše ju je implementirati za više korisnika, koji će moći da je koriste na gotovo bilo kom novijem telefonu, koje Google odobri ili uvrsti na spisak.

Čekamo vaše komentare ispod vesti i na Facebook, Twitter i Instagram mreži.



Izvor: Google ATAP

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.