Argentina u finalu nakon penala!

Izvor: Vesti-online.com, 10.Jul.2014, 01:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Argentina je nakon boljeg izvođenja penala prošla u finale svetkog prvenstva. Posle 120. minuta u kojima nije bilo golova, Argentinci su bili bolji u penal lutriji i zahvaljujući Romeru koji je odbranio udarce Vlara i Snajdera otišli u finale i borbu za titulu svetskog prvaka.

Arjen Roben u sendviču Zabalete i Bilje

U tim Holandije vratio se vezista Milana Najdžel de Jong. Iako bolestan, kapiten Van Persi je u sastavu. S druge strane, selektor Argentine >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Sabelja odlučio se za isti sastav koji je pobedio Belgiju, stim da je umesto povređeng Di Marije šansu dobio Perez, koji ga je i zamenio u 30. minutu meča sa "đavolima".

120+1. minut: Kraj produžetaka. Penali će odlučiti ko će u finale na megdan Nemcima

120. minut: Šansa za Holandiju. Šut Kajta sa 15 metara ali je izblokiran

117. minut: Nova šansa za Argentinu. Mesi je pobegao po boku i ubacio loptu u šesnaesterac ali je Maksi rodrigez iz izgledne situacije šutirao mlako u Silesena

115. minut: Kakva šansa za Palasija. Niotkuda se našao oči u oči sa Silesenom i glavom pokušao da ga lobuje ali loše je to izveo

110. minut: Pokušaj De Freja sa velike udaljenosti ali nije bilo opasnosti po gol Romera.

108. minut: Zabaleti se ukazuje pomoć nakon duela sa Kajtom.

106. minut: Krenuo je drugi produžetak. Sve miriše na penale.

105+1. minut: Palasio je dobro centrirao sa desne strane ali Aguero nije stigao do lopte. Kraj prvog produžetka

101. minut: Sabelja vrši poslednju izmenu. Izlazi Laveci a ulazi iskusni Maksi Rodrigez.

99. minut: Neugodan udarac Robena sa oko 25 metara iskosa sa desne strane ali siguran je Romero

96. minut: Poslednju izmenu je izvršio Van Gal. Umesto Van Persija u igri je Huntelar

94. minut: Rastrzana igra oba tima se nastavila i u produžecima

91. minut: Krenuli su produžeci.

90+3. minut - Kraj drugog poluvremena. Igraće se produžeci.

90+1. minut - Roben je imao veliku šansu za Holandiju, ali ga je u poseldnjem trenutku Maskerano izblokirao.

90. minut - Sve smo bliži produžecima, verovatno i penalima.

87. minut - Aguero je imao dobru šansu, ali je komplikovao napadač "gaučosa".

84. minut - Roho je pokušao iz daljine, ali lak je to plen za Silesena.

78. minut - Slobodan udarac za "lale", ali očajno je zo izveo Snajder. Sve jači zvižduci razočarane publike.

75. minut - Prilika za Iguaina, ali ofsajd.

74. minut - Van Persi je pokušao, ali ofsajd.

73. minut - Slobodan udarac za Argentinu. Očajno je Mesi izveo ovo. Zvižduci u Sao Paulu. Očajna utakmica.

71. minut - Lavecijev šut izblokirao je De Frej.

66. minut - Holandija je pritisla Argentince, malo konkretnije napadaju gol Romera.

63. minut - Vezista Argentine Bilja se povredio posle starta Janmata. Bolan izras lica, pitanje je da li će nastaviti utakmicu.

58. minut - Iguain je imao najbolju šansu na utakmici, ali je glavom šutirao samo u De Freja.

54. minut - I na startu drugog poluvremena gledamo uspavanku. Oprezno i dalje...

50. minut - Vesli Snajder je pokušao iz slobodnog udarca, ali daleko iznad gola.

49. minut - Prvi Argentinac koji je dobio žuti karton je Demikelis.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Zanimljivo je bilo na tribinama stadiona u Sao Paulu

45+2. minut - Kraj prvog poluvremena u Sao Paulu. U prvih 45 minuta nismi videli ništa, kao da su igrači obe selekcije prespavali prvo poluvreme.

45. minut - prvi žuti karton na meču dobio je Martins Indi, zbog starta nad Mesijem. Slobodan udarac za "gaučose". Silesen je siguran.

40. minut - Argentinci napadaju, ali jalovo zasad, bez prilika na obe strane. Dosadna utakmica u Sao Paulu.

38. minut - Vesli Snajder je povređen, pitanje je da li će sjajni vezista "lala" moći da nastavi utakmicu.

32. minut - Prvi korner za "lale", ali Romero boksuje loptu. Van Persi je bio u prilici, ali je bio ofsajd.

29. minut - Maskerano je dobio žestok udarac u glavu posle duela sa Vajnaldumom, ali se iskusni vezista posle ukazane pomoći vratio na teren.

24. minut - Treći korner za Argentinu, koja je sve opasnija, "lale" se brane. Garaj je pokušao glavom, bilo je opasno, ali iznad gola Silesena.

21. minut - Argentinci su preuzeli inicijativu, ali nema još akcije koja bi pripretila "lalama".

19. minut - Prvi korner na utakmici izvešće Argentina. Silesen je siguran, nema opasnosti po gol "lala".

15. minut - Slobodan udarac za Argentinu sa 20 metara, dobra prilika za Lea Mesija. Dobar udarac Mesija, ali je Silesen bio na pravom mestu. Uhvatio je "živu" loptu.

13. minut - Prvi šut na gol Argentinu uputio je Snajder, ali je bio neprecizan.

11. minut - Argentina igra povučenije, "lale" imaju veći posed lopte, ali ne srljaju u napad. Zasad, uspavanka u Sao Paulu.

9. minut - Bez šuta na gol. Oprezni i jedni i drugi.

5. minut - Nema uzbuđenja u Sao Paulu. Početni ispitivanje snaga.

1. minut - Utakmica je počela minutom ćutanja za preminulom legendom svetskog fudbala Alfredom di Stefanom.

SASTAVI

HOLANDIJA: Silesen, Flar, De Frej, Martins Indi (od 46. Janmat), Blind, Vajnaldum, De Jong (od 62. Klasi), Kujt, Snajder, Van Persi (Huntelar), Roben.

ARGENTINA: Romero, Zabaleta, Demikelis, Garaj, Roho, Maskerano, Bilja, Perez (od 81. Palasio), Mesi, Iguain (od 82. Aguero), Laveci (Rodrigez).