Izvor: RTS, 30.Dec.2010, 00:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Godišnje nagrade ULUS-a
U Umetničkom paviljonu "Cvijeta Zuzorić" uručene su godišnje nagrade Udruženja likovnih umetnika Srbije (ULUS) za 2010. godinu. Nagrada jesenje izložbe ULUS-a uručena je umetniku, pedagogu, istoričaru umetnosti i likovnom kritičaru Čedomiru Vasiću.
Godišnje nagrade Udruženja likovnih umetnika Srbije (ULUS) za 2010. godinu uručene su ovogodišnjim laureatima na prigodnoj svečanosti u Umetničkom paviljonu "Cvijeta Zuzorić".
Nagrada jesenje izložbe ULUS-a >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << uručena je umetniku, pedagogu, istoričaru umetnosti i likovnom kritičaru Čedomiru Vasiću, koji, kako je navedeno u obrazloženju, "tradicionalne forme, teme i tehnike prevodi i uključuje u savremeni vizuelni jezik, preisputujući tako različite modele reprezentacije, kao i kritički diskurs naspram umetničkog nasleđa".
Na prolećnoj izložbi Zlatnu paletu dobio je Srđan Đile Marković, Zlatno dleto Mia Nikolić, a Zlatnu iglu Miloš đorđević.
Nagrada za proširene medije pripala je Slobodanu Vračaru, a ULUS je nagradio i Bojana Mitrovića, kao i grupu građana za rad i društveno angažovanje na zaštiti platana u Bulevaru kralja Aleksandra.
Povelju za saradnju sa ULUS-om dobile su predstavnice Republičkog fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje Republike Srbije (PIO) - Filijala Beograd, Gordana Vićentijević i Brankica Novović.
Predsednik Umetničkog saveta ULUS-a Gradimir Rajković skrenuo je pažnju na to da su nagrade ULUS-a nekada imale mnogo veći značaj, nego danas, i dodao da su one pokazatelj kvaliteta stvaralaštva umetnika i samim tim treba da budu "reper za dobijanje nacionalnih penzija".








