Izvor: Vesti-online.com, 10.Dec.2014, 00:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

General Lazarević sledeći na slobodi?

Srbija pokušava da izdejstvuje puštanje generala Vladimira Lazarevića na slobodu iz Haškog tribunala, s obzirom na to da je i njemu ozbiljno narušeno zdravlje.

Članovi porodice, advokati koji su branili Lazarevića u Hagu, zajedno sa državnim organima Srbije i predsednikom Nacionalnog saveta za saradnju sa Haškim tribunalom Rasimom Ljajićem pokušavaju da od Tribunala izdejstvuju da Lazarevića što prije pusti na slobodu, piše "Politika".

Poslednjih dana su >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << pojačane aktivnosti za oslobađanje Lazarevića zbog znatnog pogoršanja njegovog zdravlja, dok pravnici veruju da je njegovo oslobađanje realno, jer se inače i bliži rok kada bi Lazarević mogao da izađe na uslovni otpust.

Zdravlje Lazarevića narušeno je već nekoliko godina, zbog čega je u poslednja tri meseca više puta bio pod stalnim bolničkim nadzorom lekara u Ševeningenu.

Haški tribunal je 2009. godine osudio Lazarevića na 15 godina zatvora po komandnoj odgovornosti za "nasilni progon Albanaca sa teritorije Kosova i Metohije u korist Srba".

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.