Izvor: Politika, 24.Okt.2013, 18:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Galebov Trofej Beograda predstojećeg vikenda u Beogradu
Galebov Trofej Beograda, turnir A klase u tekvondou, na kome će učestvovati 943 takmičara iz 30 zemalja, održaće se predstojećeg vikenda u Beogradu.
Kako se navodi u saopštenju tekvondo kluba Galeb, 12. Trofej Beograda, na kome će se takmičiti kadeti, juniori i seniori, održaće se 26. i 27. oktobra u beogradskoj Hali Pionir.
Na turniru će učestvovati 943 takmičara iz 30 zemalja, odnosno 192 tima, a ulaz u halu Pionir je besplatan. „Drago nam je što se ovoliki >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << broj takmičara odazvao, pošto smo kandidati za status G1 turnira. To znači da će od sledeće godine učesnici na Galebovom Trofeju moći da skupljaju poene za svetsku listu, ali i kvalifikacije za Olimpijske igre”, rekao je trener Dragan Jović.
Jović, koji je trener olimpijske šampionke Milice Mandić, istakao je da se prijavio veliki broj takmičara i timova iz Nemačke, Irana, Švedske, Švajcarske, Rusije, Poljske, Italije, Mađarske, Grčke, Danske, kao i reprezentacija Engleske.
Prvog dana, u subotu, takmičiće se kadeti i juniori, dok će dan kasnije na borilište izaći seniori i pojedine kategorije juniora. „Finala počinju od 19 sati. Od domaćih boraca prijavljeni su svi olimpijci, Milica Mandić, Dragana Gladović, Damir Fejzić, Tijana Bogdanović i Ana Bajić. Svi imaju jaku konkurenciju u svojim težinskim kategorija, ali se nadamo da ćemo u finalu gledati nekoga od njih”, rekao je Jović.
Milica Mandić i Dragan Jović su prošlog vikenda u Las Vegasu primljeni u Kuću slavnih zbog izuzetnog doprinosa tekvondou u regionu.
objavljeno: 24.10.2013.






