GO SPO: Ne tražimo smenu Draškovića

Izvor: B92, 14.Jan.2012, 15:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

GO SPO: Ne tražimo smenu Draškovića

Beograd -- Predsedništvo Gradskog odbora SPO saopštilo je da poziv nekih predsednika beogradskih odobra na smenu Vuka Draškovića predstavlja političku manipulaciju.

Ono se ogradilo od, kako su naveli, "privatnih zahteva" nekih predsednika beogradskih odbora.

U saopštenju Predsedništva Gradskog odbora SPO navodi se da taj zahtev nije stav ni samih beogradskih odbora niti Gradskog odbora Beograda.

"Takav zahtev nikada nije iznet u tim odborima ni u Gradskom odboru >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Beograda, što je jedini legitimni način u svim strankama, pa i u SPO-u. Očigledno je u pitanju politička manipulacija naručena i režirana u kancelarijama stranaka koje su se uplašile 'Preokreta'", piše u saopštenju.

Zbog najgrubljeg kršenja Statuta, nanošenja štete stranci i zloupotrebe njenog pečata i memoranduma, biće preduzete disciplinske mere, saopštilo je Predsedništvo Gradskog odbora SPO za Beograd.

Sedam funkcionera SPO iz beogradskih opštinskih odbora juče su zatražili smenu Vuka Draškovića zbog, kako navode, "kršenja statuta i programa stranke, sveopšteg stanja u SPO i vođenja pogrešne politike".

Ostavku Draškovića pre dva dana su zatražila i četiri funkcionera SPO iz Bora, za koje u SPO navode da su troje od tih četvoro odavno napustili SPO.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.