Izvor: Kurir, 26.Maj.2008, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
GLASANJE U DRUGOM KRUGU
NOVI SAD - Na 1.782 biračka mesta u Vojvodini građani su juče glasali u drugom krugu izbora za pokrajinsku skupštinu po većinskom sistemu.
U birački spisak upisano je 1.720.818 građana, a drugi krug je održan u svih 60 izbornih jedinica, pošto u prvom niko od kandidata nije dobio potrebnu većinu. Građani će izabrati 60 poslanika, koji će, zajedno sa već izabranih 60 po proporcionalnom sistemu, činiti novi saziv Skupštine Vojvodine.
Od 120 kandidata, lista “Za evropsku Srbiju” ima 51, Srpska radikalna stranka 39 kandidata, Mađarska koalicija 11, lista “Zajedno za Vojvodinu” - dva, koalicije DSS-NS i SPS-PUPS po četiri, LDP jednog i različite grupe građana osam kandidata.






