Izvor: B92, 26.Sep.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

GIK: DOS U BEOGRADU, ZA SADA, 96 MESTA

Demokratska opozicija Srbije osvojila je ubedljivu vecinu odbornickih mesta u Skupstini grada Beograda, potvrdila je Gradska izborna komisija. Prema rezultatima GIK-a, DOS je za sada potvrdjeno 96 odbornickih mesta, koaliciji SPS-JUL dva, a SRS jedno. U Skupstini Beograda ima 110 mesta. Za preostalih 11 odbornickih mesta rezultati izbora nisu konacni jer ce se, zbog nepravilnosti, ponoviti na 32 biracka mesta, ali oni ne bi trebalo da uticu na konacne rezultate, rekao je novinarima predsednik >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << GIK Sead Spahovic. Ukoliko se uracunaju i ti rezultati, DOS bi trebalo da racuna na jos devet mesta, odnosno da ukupno ima 105 mesta u Skupstini grada Beograda, a ostala dva mandata ce pripasti levici (ukupno cetiri mesta), prenosi Beta.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.