Izvor: B92, 18.Okt.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
GENERAL STRUGAR U NEDELJU IDE U HAG
Podgorica -- General Pavle Strugar je prvi drzavljanin Jugoslavije koji je optuzen pred Haskim tribunalom za ratne zlocine koja ce dobrovoljno otici u Hag, saopstio je u cetvrtak na konferenciji za novinare njegov branilac podgoricki advokat Goran Rodic saopstavajuci datum i jedan broj tehnickih detalja odlaska njegovog klijenta: "U kontaktu sa Tribunalom juce i danas, ukoliko ne bude neprilika, taj transfer bi trebalo da se obavi u nedelju 21. oktobra. Sa generalom Strugarom ce putovati >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << njegov advokat, porodica i medicinsko osoblje koje ce se naci uz njega ukoliko, zbog njegovog zdravstvenog stanja, mu bude trebala pomoc". Govoreci o zdravstvenom stanju generala Strugara, advokat Rodic je naveo da njegov klijent ima 69 godina i da mu je zdravlje naruseno zdravlje zbog problema s bubrezima, ali da ce za par dana biti otpusten iz bolnice.
Rodic je rekao da je Strugaru skrenuta paznja od strane porodice i advokata, da se odlozi taj put zbog njegovog zdravstvenog stanja, medjutim Strugar je insistirao da otputuje u Hag da se, prema recima Rodica, suoci sa optuznicom. Advokat Rodic je potvrdio da je ranije general Strugar bio nedostupan crnogorskim drzavnim organima jer se do skora nalazio u Beogradu gde se lecio na VMA.









