Izvor: B92, 10.Jun.2016, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Fregata "Admiral Grigorovič" ušla u Sevastopolj
Sevastopolj -- Najnoviji patrolni brod „Admiral Grigorovič“ doplovio je do mesta stalnog baziranja u Sevastopolju, prenosi “Sputnjik”.
Fregatu „Admiral Grigorovič“ pratili su kontradiverzioni čamci i helikopteri Ka-27 mornaričke avijacije Crnomorske flote.
Prvi brod za plovidbu na velike udaljenosti koji je Crnomorska flota dobila u poslednjih 35 godina dočekan je u luci orkestrom i himnom Rusije.
U svečanom dočeku učestvovali su predstavnik >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << predsednika Rusije na Krimu Oleg Belavencev, komandant vojske Južnog vojnog okruga Aleksandar Galkin, predsednik Republike Sergej Aksjonov i komandant Crnomorske flote Aleksandar Vitko.
„Admiral Grigorovič“ predstavlja glavni brod Projekta 11356.
Naoružan je krstarećim raketama „kalibar NK“, raketnim sistemom „štil 1“, protivavionskim i drugim sistemima.
Osim toga, „Admiral Grigorovič“ može da ponese palubni helikopter Ka-27 ili Ka-31.










