Izvor: Blic, 03.Jul.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Francuzi odustali od kupovine
Francuzi odustali od kupovine
MAJDANPEK - Tender za privatizaciju majdanpečke Industrije za preradu u okviru koje posluju 'Zlatara Majdanpek', 'Megaplast' i FEP Donji Milanovac, nije uspeo. Jedini kupac SCMM Rene Aumas iz Pariza odustao je od kupovine, tako da je Republička agencija za privatizaciju objavila da tender nije uspeo.
U Industriji za preradu metala Majdanpek navode da su u pregovorima sa francuskom kućom izgubljene dve dragocene godine, tokom kojih >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je pozicija ovog preduzeća slabila. IPM 'Majdanpek' je pre dve godine započeo proces restrukturiranja odnosno deobe na tri fabrike. To je zaustavljeno pismom SCMM Republičkoj agenciji za privatizaciju o namerama da privatizuje jedinstveno preduzeće. Odmah je počela priprema dokumentacije, što je potrajalo. Odlučeno je da se ide na tender, pa su rokovi produžavani, a i pregovori su potrajali punih šest meseci, tokom kojih se jedini kupac oglašavao zahtevima prema državi koji zbog zakonskih ograničenja nisu mogli da budu prihvaćeni.
- Izgubili smo puno. Nijedan veći posao praktično nismo mogli da dobijemo, jer je obezbeđenje garancija za neophodne bankarske kredite bilo komplikovanije i sporije. U mnoge poslove nismo mogli da uđemo jer se nije znalo hoće li ih budući vlasnik prihvatiti i nastaviti - navodi izvor 'Blica' iz IPM 'Majdanpek'.
S. V.








