Izvor: B92, 24.Mar.2020, 00:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Francuska pooštrava mere
Francuski pemijer Eduar Filip izjavio je da bi mere za protiv širenja koronavirusa mogle da budu na snazi još nekoliko nedelja i saopštio da ih vlada pojačava.
On je rekao da će građani od utorka moći da vežbaju napolju samo jednom dnevno u krugu od jednog kilometra od mesta boravka, a da će sahranama moći da prisustvuje najviše 20 ljudi.
Dodao je da će pijace na otvorenom biti zatvorene, prenosi Rojters.
Nije isklučio mogućnost uvođenja policijskog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << časa u pojedinim područjima, ali je dodao da je to u rukama lokalnih vlasti.
"Mnogi građani žele da se život vrati u normalu, ali to se neće uskoro dogoditi", upozorio je Filip.
Nedelju dana nakon što je predsednik Emanuel Makron uveo do sada neviđene restrikcije, broj preminulih od koronavirusa premašio je 860, a broj obolelih kojima je potrebna medicinska nega porastao je za 20 odsto, na više od 2.000.
Francuska pooštrava mere protiv korona virusa
Izvor: Blic, 24.Mar.2020
Francuski pemijer Eduar Filip izjavio je danas da bi mere za sprečavanje širenja korona virusa mogle da budu na snazi još nekoliko nedelja i saopštio da njegova vlada pojačava postojeće restrikcije.











