Izvor: B92, 27.Mar.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Forum pisaca bez registracije
Beogradski sekretarijat Ministarstva unutrasnjih poslova odbio je Zahtev za registraciju Foruma pisaca Srbije, objavio je u svom danasnjem broju dnevnik "Glas javnosti", pozivajuci se na izvore bliske ovom udruzenju. Zahtev je odbijen "zato sto ciljevi i zadaci Foruma nisu u sklau sa zakonom o drustvenim organizacijama i udruzenjima gradjana". "Glas javnosti" navodi da je sporan clan Statuta u kojem se kaze da se Udruzenje "zalaze za odbranu esnafskih prava i odbranu prava na profesionalni knjizevni rad, protiv policijskog nasilja, cenzure, a za slobodno, otvoreno i demokratsko drustvo".
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.








