Izvor: Nezavisne Novine, 19.Jun.2017, 21:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Formula 1 se vraća u Francusku i Njemačku

Trke u Francuskoj i Njemačkoj uvrštene su u kalendar Formule 1 za 2018. godinu, potvrdila je Međunarodna automobilska federacija (FIA).

Naredne godine voziće se 21 trka u šampionatu Formule 1.

Trka u Njemačkoj je ove godine izbačena iz kalendara zbog velikih troškova staze, ali i slabije posjećenosti, ali će se 2018. godine voziti 22. jula u Hokenhajmu.

Trka za Veliku nagradu Francuske vraća se u Formulu 1 poslije 10 godina i voziće se na stazi >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << "Pol Rikar" kod Marseja. Na toj stazi trka Formule 1 vozila se posljednji put 1990. godine, a od 1991. do 2008. godine takmičenja su se odvijala na Manji Kuru. Organizatori su odustali 2008. godine iz finansijskih razloga.

Naredna sezona će, kao po običaju, početi u Australiji, 25. marta u Melburnu, a završiće se trkom u Abu Dabiju 25. novembra.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.