Izvor: Blic, 25.Sep.2009, 06:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Film „Plavi voz“ u Skupštini
Završne scene snimanja filma „Plavi voz” Janka Baljka, biće snimljene ovog vikenda u Domu Narodne skupštine u Beogradu.
Baljak je ovog leta uglavnom u Beogradu snimao ljubavnu tinejdžersku komediju „Plavi voz”, koja bi prema ranijim najavama producenata trebalo da bude premijerno prikazana iduće godine u maju na 30. godišnjicu smrti vođe komunističke Jugoslavije Josipa Broza Tita (1892-1980). U filmu o grupi učenika koji priređuju izbor „Princeze >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << maja” u trenutku kada 4. maja 1980. godine umire Tito, igraju mladi glumci Sanja Popović, Ljubomir Bulajić, Aleksandar Radojičić, Suzana Lukić i Aleksandar Tomić. Uz njih su i starije kolege Lena Bogdanović, Nebojša Milosavljević i Goran Sultanović.
„Plavi voz” je bio voz koji je Tito koristio za obilazak Jugoslavije, a korišćen je i za prenos njegovih posmrtnih ostataka od Ljubljane do Beograda.









