Filipini: Vojni avion grešom ubio 11 vojnika

Izvor: B92, 01.Jun.2017, 07:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Filipini: Vojni avion grešom ubio 11 vojnika

Maravi -- U napadu vazduhoplovnih snaga na Filipinima od "prijateljske vatre" poginulo je 11 vojnika, a sedam je ranjeno, saopštili su danas zvaničnici.

Vladine snage se bore da potisnu islamske ekstremiste iz jednog grada na jugu Filipina.

Vojska je saopštila da je vojni avion "marketi S-211" u sredu bombardovao položaje ekstremista u gradu Maravi, a jedna bomba je pogodila položaj filipinske vojske.

Kako je navedeno, vojni avion je izveo tri uspešna vazdušna napada pre no što se dogodilo incident u kojem su stradali vojnici.

Dodaje se da je vojska naredila istragu.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.