Izvor: B92, 03.Dec.2013, 17:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
File: Od sada redovno sa opozicijom
Brisel -- Evropski komesar Štefan File izjavio nakon sastanka sa liderom DS Draganom Đilasom da je današnji susret početak redovne razmene utisaka sa opozicijom u Srbiji.
Dragan Đilas i delegacija demokrata ponovo su boravili u Briselu, a sa evropskim komesarom za proširenje razgovaralo se o početku pregovora između Srbije i EU i o ekonomskim pitanjima. Štefan File izjavio je da je sa Đlasom razgovarao o stanju reformskih i političkih procesa u Srbiji.
File je saopštio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da je s delegacijom DS razgovarao i o procesu evropskih integracija Srbije u svetlu junske odluke Evropskog saveta da sa Srbijom počnu pregovori o pristupanju Uniji, uz osvrt na decembarski sastanak Evropskog saveta, koji bi trebalo da odluči o daljim koracima koji se tiču početka pregovora sa Srbijom.
"Istakao sam da pozitivni rezultati navedeni u ovogodišnjem Izveštaju o napretku Srbije ka EU obezbeđuju solidnu pozadinu za diskusije u Evropskom savetu, dok će dalji napredak, koji bude postignut u sprovođenju Briselskog sporazuma i plana njegove realizacije, takođe igrati važnu ulogu u donošenju odluke o početku pregovora EU-Srbija", saopšteno je iz kabineta Štefana Filea.
Po njegovim rečima, danas su sa delegacijom DS razmotrene glavne oblasti u kojima će Srbija da potvrdi ili da uloži nove napore kako bi odlučnije pristupila pregovorima o pristupanju EU.
File je istakao da današnji sastanak smatra početkom redovnije razmene utisaka sa opozicijom u Srbiji, da bi se osigurala otvorenost pregovora o njenom pristupanju EU.
"Ohrabrio sam Đilasa i njegovu partiju, kao i sve ostale političke aktere voljne da doprinesu evropskim težnjama Srbije, da nastave da se ponašaju konstruktivno i odgovorno...uključujući podršku naporima Srbije za normalizaciju odnosa s Kosovom", zaključio je File.
Predsednik DS Dragan Đilas izjavio je da mu je evropski komesar za proširenje Štefan File danas u Briselu rekao, između ostalog, da je iznenađen iznosom spoljnog duga Srbije.
File: Od sada redovno sa opozicijom
Izvor: Akter, 03.Dec.2013
Štefan File izjavio nakon sastanka sa liderom DS Draganom Đilasom da je današnji susret početak redovne razmene utisaka sa opozicijom u Srbiji












