Fali oko 100 hraniteljskih porodica

Izvor: Kurir, 30.Jan.2013, 12:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fali oko 100 hraniteljskih porodica

Najveći problem je sa smeštajem i usvajanjem romske dece i dece sa smetnjama u razvoju, a potrebni su i hranitelji koji su spremni da prime decu u hitnim situacijama

BEOGRAD - U Beogradu trenutno ima 620 hraniteljskih porodica u kojima boravi 965 dece, ali oko 100 dece još čeka da ih prihvati neka porodica, pa iz Centra za porodični smeštaj i usvajanje pozivaju zainteresovane hranitelje da se jave.

Kako bi svi potencijalni hranitelji dobili potrebne informacije >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << od ove nedelje će svake srede u 14 sati u prostorijama Centra za porodični smeštaj u Ulici Radoslava Grujića 17 biti organizovani razgovori sa stručnjacima i socijalnim radnicima.

Direktorka Centra Dobrila Grujić kaže da je interesovanje za hraniteljstvo u Beogradu veliko, ali da nedostaje još oko 100 porodica.

"Najveći problem je sa smeštajem i usvajanjem romske dece i dece sa smetnjama u razvoju. Potrebni su nam i hranitelji koji su spremni da prime decu u hitnim situacijama", kazala je Grujić.

Ona je napomenula da je cilj da nijedno dete ne ode u institucionalni smeštaj, već da boravi u porodičnom okruženju.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.