FRA: Poginuli milijarder i sin

Izvor: B92, 23.Dec.2013, 13:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

FRA: Poginuli milijarder i sin

Pariz -- Francuske vlasti saopštile su da su kineski milijarder, njegov 12-godišnji sin i još dve osobe poginule prilikom pada helikoptera iznad vinograda u Bordou.

Vensan Korbel iz regionalne žandarmerije izjavio je da su radnici iz spasilačke službe pronašli telo dečaka i najveći deo helikoptera koji se srušio u reku Dordonja, ali da još traže tela ostalih poginulih. Prema njegovim rečima, još uvek nije poznat uzrok nesreće, preneo je AP.

Korbel je rekao da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je helikopter koji se srušio bio u vlasništvu bivšeg vlasnika vinograda Šato-d-la-Rivier Džejmsa Gregoara i da je najverovatnije on njime i upravljao.

Kineski milijarder Lam Kok, 46-godišnji direktor grupe "Brilijant" sa sedištem u Hong Kongu, čija su specijalnost luksuzni hoteli u Kini i proizvodnja retkih čajeva, kupio je vinograd Ssato-d-la-Rivier sa namerom da zamak u vinogradu pretvori u centar za testiranje skupih vina i čajeva.

U helikopteru su se nalazili i Lamov 12-godišnji sin i prevodilac, dok je njegova supruga u poslednjem trenutku odustala od leta, rekavši da se plaši helikoptera, preneo je Frans pres.

Oni su planirali da kratko nadlete vinograd u Šato-de-la-Rivier,a kad se nisu vratili za 20 minuta, prisutni su pozvali hitnu službu.

Na lice mesta došlo je nekoliko helikoptera i oko 100 policajaca.

Čamci za spasavanje poslati su pošto je policija primila poziv jednog gradjanina koji je rekao da se helikopter najverovatnije srušio u reku.

Francuska agencija podseća da je, bizarnom igrom sudbine, bivši vlasnik imanja od 65 hektara koje je Lam kupio, poginuo 2002. godine, kada se njegov helikopter srušio.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.