Izvor: B92, 23.Apr.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
FISER POZVAO BEOGRAD I PODGORICU NA DIJALOG
Nemacki ministar inostranih poslova Joska Fiser pozvao je u ponedeljak Beograd i Podgoricu na dijalog o zajednickoj buducnosti. "Nemacka Vlada pozdravlja miran tok jucerasnjih parlamentarnih izbora u Crnoj Gori, koji su se protekli bez problema. Beograd i Podgorica sada treba da neodlozno zapocnu ozbiljne razgovore o zajednickoj buducnosti sa ciljem da se iznova izgrade odnosi na demokratskim osnovama i u skladu sa postojecim ustavnopravnim pravilima, postujuci stabilnost u regionu", navodi se u saopstenju i dodaje da bi jednostrani koraci bili u protivrecnosti sa tim ciljem, prenosi Srna.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.









