Izvor: Kurir, 14.Sep.2013, 13:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
FIFA kažnjava Kostariku zbog zviždanja američkoj himni
Domaći navijači salvom zvižduka ispratili intoniranje himne gostujućeg tima
SAN HOZE - Svetska fudbalska organizacija (FIFA) pokrenula je istražni postupak protiv Kostarike jer su njeni navijači zviždali američkoj himni uoči kvalifikacionog duela ove dve reprezentacije za Mundijal 2014.
Domaćin je u tom meču slavio sa 3:1 i tako napravio veliki korak ka Brazilu, ali bi mogao da se suoči sa drastičnom kaznom od strane FIFA. Himna SAD tokom intoniranja >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << nije mogla da se čuje od salve zvižduka, a pored toga i selektor Amerikanaca Jirgen Klinsman ometan je tokom meča laserima.
Domaćin je saopštio da se ne oseća krivim jer je učinio sve da utakmica protekne u najboljem redu iako nije imao pravi tretman u prvom meču odigranom u Denveru. Taj meč ostaće upamćen po pravom zimskom kijametu. Kostarikanci su se tada žalili da nisu postojali uslovi za odigravanje meča.
FS Kostarike dodao je u saopštenju i da SAD "koriste političku i ekonomsku moć" kako bi pritisli FIFA da donese odluku o kažnjavanju.
FIFA kažnjava Kostariku zbog zviždanja američkoj himni
Izvor: Dzungla.org, 14.Sep.2013
Domaći navijači salvom zvižduka ispratili intoniranje himne gostujućeg tima OpširnijeKurir










