Erdogan dozvolio, avioni SAD ka ID iz Indžirlika

Izvor: B92, 23.Jul.2015, 21:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Erdogan dozvolio, avioni SAD ka ID iz Indžirlika

Posle skoro godinu dana ubeđivanja, Turska je pristala da se uključi u međunarodnu koaliciju za borbu protiv Islamske države.

Zvanična Ankara je nakon višemesečnih pregovora donela odluku da dozvoli američkoj vojsci da koristi NATO bazu Indžirlik.

Takve informacije je preneo američki “Vol strit džurnal“, pozivajući se na bezbednosne izvore koji imaju saznanja iz vrha američke vlasti.

Prema dogovoru koji su postigli predsednici SAD i Turske >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Barak Obama i Redžep Tajip Erdogan, američke snage će koristiti bazu koja se nalazi nedaleko od granice sa Sirijom za poletanje aviona i bespilotnih letelica.

Turska se na ovakav postupak odlučila posle terorističkog napada u gradu Suruču, kao i nakon ataka islamskih ekstremista iz redova Islamske države na turske vojnike na granici Turske i Sirije.

Prema pisanjima turskih medija, najmanje petorica džihadista su pokušali da pređu iz Sirije u Tursku, a u razmeni vatre je stradao jedan turski vojnik.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.