Era pobedio na 64 polja

Izvor: Večernje novosti, 09.Jun.2017, 09:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Era pobedio na 64 polja

Održano je seniorsko šahovsko prvenstvo za Zlatiborski okrug na kome je učestvovalo 38 šahista. Ubedljivo je pobedio internacionalni majstor iz Užica Nebojša Misailović POŽEGA - U organizaciji šahovskog kluba Požega, Poljoprivredne škole i pod pokroviteljstvom opštine održano je seniorsko šahovsko prvenstvo za Zlatiborski okrug na kome je učestvovalo 38 šahista iz Užica, Arilja, Čajetine, Nove Varoši, Priboja, Prijepolja, Bajine Bašte i grada domaćina. Posle >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << devet odigranih kola ubrzanim tempom, po 15 minuta za svakog igrača, ubedljivo je pobedio internacionalni majstor, Užičanin Nebojša Misailović. Drugo mesto osvojio je Dejan Pavlović iz Požege, a treće Mihailo Đokić, takođe iz ove varoši. Od trećeg mesta nadalje po broju osvojenih poena slede šahisti Miroslav Minić iz Užica, Miroslav Miščević iz Prijepolja, te Požežani Zoran Marinković i Radojko Urošević i Nebojša Đokić iz Bajine Bašte. Otvarajući turnir, predsednik opštine Milan Božić je rekao da su rado prihvatili da budu pokrovitelji jer je igra na 64 polja u ovom kraju omiljena zabava. Igra se u kućama, klubovima, kafanama, parkovima, a posebno je istakao da je šah omiljena igra u školama, pa se, uz udžbenike, u rancima često nalaze i šahovske table. - Nagrade je obezbedila opština, a sudija Lidija Vučković iz Nove Varoši odlično je obavila posao, pa je turnir protekao bez prigovora - ističe Duško Dolović iz ŠK "Požega".

Nastavak na Večernje novosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.