Episkop Andrej: Poruka zajedništva i solidarnosti

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 27.Apr.2020, 10:45

Episkop Andrej: Poruka zajedništva i solidarnosti

Episkop austrijsko-švajcarski Srpske pravoslavne crkve (SPC) Andrej uputio je poruku zajedništva i solidarnosti pravoslavnim hrišćanima u Austriji, Švajcarskoj, Italiji i na Malti, i ukazao da će, ako se od sredine maja dozvole javna bogosluženja u Austriji, to biti uz ograničen broj ljudi u odnosu na broj kvadrata u hramu.

"Svesni smo da sve mora ići postepeno kako se žar virusa opet ne bi raspalio, da se i nadalje držimo mera opreza jer može ponovo da se razbukti. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Ako se u Austriji od sredine maja dozvole javna bogosluženja, pod bezbedonosnim propisima u zaštiti čovekovog zdravlja, i ubuduće bi naša eparhija bila u saglasnosti sa ekspertima koji preporučuju najvažnije pravilo: da svuda držimo odstojanje", ističe se u poruci.

Episkop Andrej je naglasio da se srpski verni narod tokom uskršnjih praznika pokazao kao narod jake vere i kulture odgovornosti prema nama i prema društvu, da svi imamo razumevanja za iznenadno stroge mere zaštite u našim svetim hramovima, što je postalo jedan od presudnih faktora da svi zajedno suzbijamo epidemiju i da se virus teže prenosi.

"Saglasno s državnim i zdravstvenim službama i poštujući najdobronamernije preporuke i uputstva koja nalaže struka, naše hramovne uprave, po srpskom principu čojstva i junaštva, savesno su vodili računa o merama da se nesebično izlazi u susret blagočestivom narodu u ovom periodu dok traje ovaj vanredni režim", naveo je episkop Andrej.

On je dodao da je eparhija j donela niz mera i odluka o načinu rada i delovanja pri hramovima tokom vanrednog stanja i da proglašenjem vanrednog stanja Crkva i hramovi nisu obustavljali svoj rad.

"Naprotiv, sveštenstvo i crkveni odbori se osećaju kao da su upravo sada na ispitu, da pojačamo svoje molitve Bogu i da se milosrđem i čovekoljubljem žrtvujemo za one koji su u opasnosti", ukazuje se u poruci.

Episkop Andrej je naveo da u njegovoj eparhiji među sveštenstvom i vernicima nema žrtava niti ima slučajeva da su njeni vernici u Austriji, Švajcarskoj, Italiji ili na Malti primljeni u bolnicama zbog infekcije od zaraze korona virusom".

"Ovaj žuti karton od prirode, kao izraz brige i staranja Božijeg o čoveku, može da bude novi početak, vreme promišljanja, da se učimo na greškama i pokajnički se suočimo sa manama sistema života. Ono što je najbitnije jeste da budemo bolji i da cenimo život i vrednosti života na drugačiji način", podvukao je episkop SPC.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.