Izvor: NoviMagazin.rs, 19.Avg.2015, 12:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Elton Džon kritikovao gradonačelnika Venecije

Britanski muzičar Elton Džon kritikovao je naredbu gradonačelnika Venecije Luiđija Brugnaroa da se iz školskih biblioteka povuku knjige koje između ostalog za temu imaju istopolno roditeljstvo.

On je početkom jula naredio da se iz školskih biblioteka povuče 49 knjiga koje su dodate za vreme prethodnih gradskih vlasti, a među kojima neke za teme imaju istopolno roditeljstvo.

Inače Elton Džon sa svojim mužem Dejvidom Furnišom ima dvoje dece i pre nekoliko >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << godina kupio je kuću u Veneciji i naredbu o zabrani knjiga video kao licemerje vlasti u Veneciji.

Brugnaro, koji je iz redova desnog centra, izabran je za gradonačelnika Venecije 15. juna, pošto je u tom gradu levica bila na vlasti 30 godina.

Kako bi objasnio zabranu knjiga, Brugnaro je rekao kako neke od tih knjiga nisu primerene za predškolce i većinu porodica koja imaju tradicionalno majku i oca.

Gradonačelnik Venecije je dodao kako ne žele stvore konfuzuju kod dece i da poštujuju njihov prirodan razvoj, a poštuju i slobodno deklarisanje homoseksualaca, prenosi NME.

Na Brugnarovu odluku oštro je reagovalo nekoliko udruženja koja su organizovale javno čitanje povučenih knjiga, uz poruku "Budite buntovni, čitajte zabranjene knjige".

Novi gradonačelnik Venecije je posle toga odobrio vraćanje u biblioteke nekih od knjiga, čije je povlačenje prethodno zatražio.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Elton Džon kritikovao gradonačelnika Venecije

Izvor: Blic, 19.Avg.2015

Britanski muzičar Elton Džon kritikovao je naredbu gradonačelnika Venecije Luiđija Brunjara da se iz školskih biblioteka povuku knjige koje između ostalog za temu imaju istopolno roditeljstvo...On je početkom jula naredio da se iz školskih biblioteka povuče 49 knjiga koje su dodate za vreme...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.