Eksplozija u češkoj fabrici

Izvor: RTS, 20.Apr.2011, 12:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Eksplozija u češkoj fabrici

U eksploziji nitroglicerina na istoku Češke četiri osobe nestale. Fabrika poznata po proizvodnji semeteksa, plastičnog eksploziva.

U fabrici Sintezija - Eksplozija u Pardubicama na istoku Češke jutros je eksplodirao nitroglicerin. Za sada nema podataka o žrtvama, ali četiri osobe se vode kao nestale.

"Moguće je da su na mestu eksplozije zatrpani ljudi. Zato su spasioci krenuli na mesto sa obučenim psima. Prema prvim informacijama, na mestu mogu da budu četiri >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << osobe za kojima se traga", izjavila je portparolka vatrogasaca u Pardubicama Vendula Horakova.

Na mestu eksplozije vatrogasci su pružili prvu pomoć četvorici radnika.

Eksplozija je bila tako jaka da je pritisak od nje izbio prozore u stanovima u okolini, pokrenuo alarme automobila u dva kilometra udaljenom naselju, a iznad fabrike se vije gusti crni dim.

Nitroglicerin je eksplodirao u pogonu koji proizvodi eksplozive. 

Glavni proizvod po kojem je Sintezija decenijama bila poznata u svetu bio je plastični eksploziv semteks, na zlu glasu, pošto su ga vrlo često koristili teroristi u različitim krajevima sveta.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.