Eksplozija u Volgogradu, 10 poginulih

Izvor: RTS, 29.Dec.2013, 11:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Eksplozija u Volgogradu, 10 poginulih

Najmanje 18 osoba poginulo, a 40 povređeno u eksploziji na železničkoj stanici u Volgogradu na jugu Rusije.

U eksploziji na železničkoj stanici u ruskom gradu Volgogradu poginulo najmanje deset ljudi, a 40 je povređeno, saopštile regionalne vlasti, prenosi Raša tudej.

Eksplozija se dogodila na železničkoj stanici u 12.45 po lokalnom vremenu, potvrdila je portparol regionalnog ministarstva unutrašnjih poslova Svetlana Smolianinova, javila je ruska novinska >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << agencija Itar-Tas.

Povređeni su zbrinuti u bolnici. Međutim, zvaničnik ministarstva za hitne slučajeve naveo je za Itar Tas da bi broj žrtava mogao da poraste.

Eksploziju izazvala žena bombaš samoubica, kažu u ruskom antiterorističkom komitetu, prenosi Rojters

Eksplozija se dogodila blizu metalnih detektora stacioniranih na ulazu u gradsku Glavnu železnička stanicu u Volgogradu.

Žena bombaš samoubica je u Volgogradu 21. oktobra ubila sedam ljudi, u najvećem takvom napadu u prethodne tri godine izvan nestabilne oblasti severnog Kavkaza.

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Eksplozija u Volgogradu, 18 poginulih

Izvor: RTS, 29.Dec.2013

Najmanje 18 ljudi poginulo, a 40 povređeno u eksploziji na železničkoj stanici u Volgogradu na jugu Rusije. Vlasti veruju da je eksploziju izazvao bombaš samoubica...U eksploziji za koju se veruje izazvala žena bombaš samoubica na železničkoj stanici u ruskom gradu Volgogradu poginulo najmanje...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.