Eksplodirala bomba, pao helikopter

Izvor: B92, 21.Sep.2014, 18:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Eksplodirala bomba, pao helikopter

Skrivena bomba eksplodirala je danas u strogom centru Kaira, u neposrednoj blizini egipatskog Ministarstva spoljnih poslova, saopštio je MUP Egipta.

U eksploziji tempiranoj da pogodi policijski punkt na stražnjem ulazu u Ministarstvo su poginula dva viša policijska zvaničnika.

U odvojenom incidentu danas se, na nekih 100 kilometara od Kaira, kod mesta Fajum, na trenažnoj misiji srušio vojni helikopter.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
U helikopteru je poginulo 6 ljudi, saopštio je portparol armije general Muhamed Samir, a prenela državna televizija.

Uzrok helikopterske nesreće je tehničke prirode, a ministar odbrane, general Sedhi Sobki naredio je istragu.

Bezbednosni zvaničnici su povodom eksplozije pred zgradom Ministarstva rekli da je pored dvojice ubijenih oficira povređeno sedam ljudi i da su 4 škole u okolini evakuisane dok stručnjaci za eksploziv ne provere čitav kraj.

Od prošlogodišnjeg scvrgavanja islamističkog predsednika Muhameda Mursija, Egipat se suocava sa pojačanom kampanjom militantskog nasilja usmerenog na policijske snage, koje je isprva bilo koncentrisano na Sinajsko poluostrvo, ali se u poslednje vreme proširilo i na glavni grad.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

U eksploziji bombe poginula dva policijska zvaničnika

Izvor: Blic, 21.Sep.2014

Skrivena bomba eksplodirala je danas u strogom centru Kaira, u neposrednoj blizini egipatskog Ministarstva spoljnih poslova, saopštilo je policija...U eksploziji tempiranoj da pogodi policijski punkt na stražnjem ulazu u Ministarstvo su poginula dva viša policijska zvaničnika...U odvojenom incidentu...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.