Egipat odblokirao Ever Given nakon nagodbe sa vlasnicima

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Jul.2021, 13:38

Egipat odblokirao "Ever Given" nakon nagodbe sa vlasnicima

Egipatske vlasti su saopštile da će teretnom brodu koji je blokirao Suecki kanal u martu dopustiti da otplovi, nakon što je postignut dogovor o kompenzaciji sa vlasnicima broda i osiguravajućom kućom.

Dve strane su saopštile da će kontejnerskom brodu "Ever Given" biti dozvoljeno da u sredu napusti jezero na polovini Sueckog kanala, gde je zaplenjen, prenosi Bi-Bi-Si.

Uslovi dogovora nisu otkriveni, ali je Egipat tražio 550 miliona dolara.

Brod dužine >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << 400 metara se u martu nasukao popreko u Sueckom kanalu usred jakih vetrova. Pomeren je šest dana kasnije nakon akcije spasavanja u kojoj je učestvovala flota tegljača i plovila.

To je prouzrokovalo haos u globalnoj trgovini, jer su na stotine brodova morali da čekaju da prođu kroz plovni put dužine 193 km koji povezuje Sredozemno more sa Crvenim morem i pruža najkraću morsku vezu između Azije i Evrope.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

NAPOKON MOŽE DA OTPLOVI Postignuta dogovor sa vlasnicima broda koji se ZAGLAVIO u Sueckom kanalu

Izvor: Blic, 05.Jul.2021

Egipatske vlasti su saopštile da će teretnom brodu koji je blokirao Suecki kanal u martu dopustiti da otplovi, nakon što je postignut dogovor o kompenzaciji sa vlasnicima broda i osigravajućom kućom.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.