Izvor: B92, 17.Jul.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
'EU CE PLATITI VISOKU CENU AKO BUDE ODUGOVLACILA'
Koordinator Pakta stabilnosti Jugoistocne Evrope Bodo Hombah smatra da ce Evropska unija morati da plati visoku cenu ukoliko prepusti Jugoslaviju birokratama i bude odugovlacila s hitnom isplatom obecane pomoci. Hombah je u intervjuu za "Zidojce cajtung" rekao da je premijer Srbije Zoran Djindjic nedavno s pravom kritikovao to sto uzalud ceka na obecanu finansijsku pomoc Zapada, dok njegova zemlja trpi dalju destabilizaciju. "Djindjic je poslednjih dana veoma mnogo ljudi zamolio za pomoc >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << protiv briselske demokratije", rekao je Hombah i dodao da se ponovo postavlja pitanje da li u Briselu vlada politika ili birokratija. Prema njegovim recima, mnogi su upoznati sa sporoscu birokratije EU, a za resavanje tog problema bi konacno morala da se pobrine politika morala. Hombah je rekao da vjeruje da isti stav ima i komesar za spoljne odnose EU Kris Paten, koji je podjednako nestrpljiv, javlja Srna.






