EP u atletici: Zlatna Amela Terzić oborila tri rekorda!

Izvor: Vesti-online.com, 14.Jul.2013, 17:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zlato na 1.500 metara: Amela Terzić i njen trener Rifat Zilkić u Tampereu

Srpska atletičarska Amela Terzić osvojila je danas zlatnu medalju u trci na 1.500 metara na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore u Tampereu.

U sjajnoj trci Amela Terzić je stazu pretrčala za četiri minuta, pet sekundi i >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << 69 stotinki, čime je postavila novi lični rekord, nacionalni rekord i rekord šampionata i naravno, osvojila zlatnu medalju.

Tim rezultatom ona je ispunila i normu za Svetsko prvenstvo u Moskvi.

Drugo mesto zauzela je Korina Harer rezultatom 4:07,71, a treće mesto pripalo je Lauri Muir rezultatom, 4:08,19.

Juče je zlatnu medalju za Srbiju osvojio i Emir Bekrić pobedivši u disciplini 400 metara prepone.