EL: Himki prizemljio zmajčeke

Izvor: Mondo, 02.Nov.2012, 19:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EL: Himki prizemljio "zmajčeke"

Himki pobedio ljubljansku Olimpiju. Sjajni Vitalij Fridzon, ali i centar "zmajčeka" Eron Bejns - 27 poena i 10 skokova.

Ljubljanska Olimpija propustila je priliku da ostvari važnu pobedu u gostima protiv nezgodnog Himkija. Na tri minuta pre kraja utakmice, "zmajčeki" su prišli na -6 (60:66), imali su napad i pokušaj za tri poena (Jaka Blažič), ali je taj promašaj potom kažnjen.

Himki je vezao pet poena (trojka Sergeja Monije i poeni Krešimira Lončara) za prednost >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << koju Olimpija više nije mogla ni da stigne. Krajnji rezultat meča bio je 75:64 (19:19, 25:14, 13:15, 19:17).

Realno gledajući, Himki je kontrolisao utakmicu i nekim ishitrenim potezima u napadu dozvolio je Ljubančanima da se ponadaju.

Držali su se Ljubljančani prvih 10-12 minuta, a onda je Himki napravio seriju od 11-0 za vođstvo od 35:24. Držao je Himki konce igre u svojim rukama, imao prednost od desetak poena i odbio je svaki napad Olimpije.

Odličan je bio Vitalij Fridzon - 20 poena (od čega četiri trojke), ali i Sergej Monija koji je postigao važne poene u finišu, ukupno 10. Kelvin Rivers ubacio je 16 poena. Kod gostiju, australijski centar Eron Bejns bio je daleko najkorisniji igrač - čak 27 poena, uz 10 skokova. Ali, valja napomenuti da je 20 poena postigao u prvih 20 minuta.

REZULTATI 4. KOLA:

Grupa A

Fenerbahče - Panatinaikos 73:64

Real - Kantu 80:66

u petak:

Himki - Olimpija 75:65

TABELA: Fenerbahče 3-1, Real 3-1, Panatinaikos 2-2, Himki 2-2, Kantu 1-3, Olimpija 1-3.

Grupa B

Makabi - Prokom 93:62

Unikaha - Alba 67:62

/Perović 0p,1sk - Avdalović 6p,4sk,3as/

u petak:

Montepaski - Šalon

TABELA: Makabi 4-0, Alba 2-2, Unikaha 2-2, Šalon 1-2, Prokom 1-3, Montepaski 0-3.

Grupa C

Žalgiris - Emporio Armani 92:87

Kaha Laboral - Efes 64:76

/Bjelica 8p,12sk,2as - Savanović 7p,5sk,2as

u petak:

Olimpijakos - Cedevita

TABELA: Žalgiris 4-0, Efes 3-1, Armani 2-2, Kaha Laboral 1-3, Olimpijakos 1-2, Cedevita 0-3.

Grupa D

Barselona - Partizan mt:s 85:82

u petak:

Bešiktaš - CSKA

Bamberg - Lijetuvos Ritas

TABELA: Barselona 4-0, CSKA 3-0, Bešiktaš 2-1, Lijetuvos Ritas 1-2, Bamberg 0-3, Partizan mt:s 0-4.

(MONDO - foto: Himki)

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.